Tipy na výlety

Město Nová Bystřice

V blízkosti penzionu Medvědí paseka se nachází město Nová Bystřice. Historické jádro města nabízí  zajímavé památky. V Nové Bystřici můžete navštívit kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Petra a Pavla, morový sloup se sochou Nejsvětější trojice, kámen republiky, kašnu se sochou sv. Lukáše, zámek a zbytky hradeb. V okolí města můžete navštívit rozsáhlé golfové hriště (18 jamek) s možností výuky nebo veřejnou střelnici, lze také využít tenisových a volejbalových kurtů.

Okolní města a jejich památky

Za podívanou bude jistě stát i návštěva Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci, vodní zámeček Červená Lhota, historická Telč (UNESCO), se stálou galerií Jana Zrzavého, renesanční domy na náměstí Slavonic, zřícenina hradu ze 13. století Landštejn.

Třeboň a Třeboňsko

Třeboň

Třeboň je překrásné lázeňské město a středisko CHKO Třeboňsko se spoustou zajímavých památek. Nemůžete opomenou návštěvu třeboňského zámku, Domu přírody, Muzea nebo děkanského kostela Panny Marie a Sv. Jiljí. Za podívanou také stojí Schwarzenberská hrobka nebo knížecí pivovar Regent, založený v roce 1379.

Třeboňsko

Na Třeboňsku naleznete spoustu rybníků, z těch nejznámějsích Svět a Rožmberk, na některých rybnících je povoleno tzv. lov ryb na udici (sportovní rybolov) to znamená, že nemusíte mít rybářský lístek. Třeboňsko je bohaté i na cyklostezky a naučné stezky.

Na území Třeboňska můžete navštívit i spoustu kulturních akcí, v březnu například odemykání řeky Lužnice, na přelomu dubna a května Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboňi, na konci prázdnin potom rybářské slavnosti a na podzim podzimní výlovy rybníků.

Parní vlaky

Největším technickým a historickým unikátem jižních Čech je bezpochyby úzkochodná trať (úzkokolejka) vedoucí z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce. Délka trasy je přibližně 30 kilometrů a trvá až dvě a půl hodiny. V letní sezoně se zde můžete svézt parními vlaky. 

Česká Kanada

Celé okolí penzionu Medvědí Paseka tvoří přírodní park Česká Kanada. Na své si tedy přijdou i milovníci hub a lesních plodů, kterých je v hustých lesích dostatek. Můžete využít i příležitosti koupání v překrásných jihočeských rybních.

Turistické a cyklistické trasy

V těsné blízkosti penzionu se klikatí turistické stezky a cykloturistické trasy spojující CHKO Třeboňsko s Českou Kanadou včetně možnosti využít příhraniční trasy Dolního Rakouska (Greenways Praha – Vídeň), ale i udržované běžkařské tratě.

Cykloturistická trasa - Greenways Praha - Wien:

Česko-rakouské příhraniční trasy

Klášter -Filipov- Stoječín č. 1006,délka 15 km

Řeka Dračice - Chlum u Třeboně č. 341, délka 8.91 km

Chlum u Třeboně - napojení na cyk. trasu Greenways č. 322,
délka 12.43 km

Odb. cyk. Greenways - Nová Bystřice č. 32, délka 12.41 km

Nová Bystřice - Stráž (621 nm n.m.) č.32, délka 14.53 km

Stráž - Slavonice č.32, délka 2.85 km

Slavonice - Rancířov č.48, délka 15.6 km

… a mnoho dalších cyklo a turistických tras.

Zima v České Kanadě

Sjezdovka Nová Bystřice

V zimních měsících můžete využít sjezdovku, která  se nachází 2 km od Nové Bystřice směrem na Jindřichův Hradec po levé straně u vesnice Hradiště.

Sjezdovka je dlouhá 350 m bez dojezdu,vlek je dlouhý 300 m, lyžaři jsou odbavováni turniketem.

Za nepříznivých podmínek je sjezdovka uměle zasněžována.

Vaše auto můžete zaparkovat přímo pod sjezdovkou.

Běžecké trasy

Česká Kanada nabízí různé běžecké trasy od krátkých, které zvládnou bez problémů jak děti, tak začátečníci, až po delší pro náročnější běžkaře.

Cestou můžete pozorovat překrásnou přírodu České Kanady, nebo pozorovat kulturní památky, na které můžete narazit snad na všech trasách.

Běžecké trasy v Nové bystřici

ZBT 09 (12,5 km) trasa Nová Bystřice - Hradiště - Nový Vojířov - Peršlák - Nová Bystřice

ZBT 10 (3,2 km) Šrtamberský okruh

ZBT 11 (2,65 km) okruh Dolní Oborou

Běžecké trasy v okolí penzionu

ZBT 06 a ZBT 07 (9 km) trasa Kunějov  - Kunějovské dvory - Senotín - Kunějov

ZBT 08 (7,6 km) trasa Dobrá Voda - Kunějovické samoty - Kunějov - Dobrá Voda

ZBT 01 (10,8 km) trasa Dolní Radíkov - Matějovec - Terezín - Zvůle - Jitra

ZBT 02 (6,7 km) trasa Landštejn - Matějovec 1

ZBT 02 (10,8 km) trasa Landštejn - Matějovec 2

ZBT 03 (5,2 km) trasa Matějovec - Stoječín - Matějovec

ZBT 01 (3,3 km) trasa Staré Město pod Landštejnem - Landštejn

ZBT 01 (5,9 km) trasa Slavonice - Staré Město pod Landštejnem

Nevíte si rady? Máte dotaz?

Neváhejte a napište nám. Rádi o Vás uslyšíme?